Komu niezbędne jest wsparcie ze strony psychologa?

Z psychologicznych konsultacji możemy skorzystać ciągle w momencie, gdy ich najbardziej pragniemy. W gabinecie psychologa często spotykają się różni ludzie, którzy mają mnóstwo problemów. Musimy wiedzieć, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Często to do nas nie dociera. Wtedy kluczowa okazuje się terapia u lekarza, podczas której w rozmowie stopniowo otwieramy się.

Najważniejsza jest pomoc oferowana przez specjalistę i to, aby dać się mu poznać, wówczas większe szanse na pokonanie problemów. To bardzo ważne, ponieważ zazwyczaj podczas takich terapii lekarze dzielą się poradami ze swoimi pacjentami i spostrzeżeniami. Aby nam pomógł musimy słuchać jego zaleceń i jednocześnie uporać się ze wszystkimi zmartwieniami, jakie nas dotyczą. W takich trudnych chwilach pomoc otrzymana od psychoterapeuty jest naprawdę bardzo ważna.

Przez osoby uzależnione od narkotyków taka forma pomocy wydaje się zbędna i nawet nie wiedzą jak bardzo się mylą w takich chwilach. Warto mieć to na uwadze. Wymaga to przede wszystkim stałej pracy nad samym sobą i własnymi zachowaniami, a także bardzo dużo cierpliwości. Dużo też zależy od samego pacjenta, czy chce wyjść z nałogu lub poradzić sobie z danym problemem Terapia uczy nie tylko odporności na stres, ale i nowych zachowań.

Warto zrobić coś dla siebie i przestać się wahać, jeśli chcemy zwalczyć problem. W dużej mierze poddajemy się za szybko i ze słabości spowodowanej negatywnym nastawieniem. Dlatego tak istotna jest obecność drugiego człowieka, który wysłucha i doradzi.

11.02.2017. 00:30